tablety do škol

domácí i zahraniční, žádosti, rozpočty, smlouvy, čerpání, vyúčtování, prezentace

Re: tablety do škol

Příspěvekod Alena H » stř 17. pro 2014 16:22:08

My jsme partneři v projektu reg. č. CZ.1.07/1.3.00/51.0007 - COOL pedagog..... a to vedu pod ÚZ 33019. Na stránkách MFČR je to jako Individuální projekt ostatní OP VK - neinvestice - EU.
Alena H
 
Příspěvky: 850
Registrován: čtv 27. kvě 2010 9:38:24

Re: tablety do škol

Příspěvekod neu » pon 05. led 2015 16:31:06

Holky, musím se přidat k vaší diskuzi, protože já to mám ještě zajímavější. |:-(| |:-(| Slavná Výzva 51 je pro mě španělskou vesnicí.
Vím jenom to,že to pro naši školu zajišťuje finance jiná organizace (jaká, toť otázka). Takže, přijde faktura na tablety a jiné produkty. Já ji zaplatím z našeho provozního účtu (nezřizuji žádný nový extra účet) a ta jiná organizace následně proplatí zaplacené faktury. A teď babo raď, co s tím účetně. Jestli tu taková chytrá "baba" je, tak ať přidá do fóra svoje moudro.
neu
 
Příspěvky: 5
Registrován: pon 23. bře 2009 11:22:21

Re: tablety do škol

Příspěvekod petraho » pon 05. led 2015 16:54:15

Dobrý den mám jiný problém. prosím o radu co nejdříve.
máme projekt Dotkněte se budoucnosti , mám též zřízený samostatný účet . Jsme též partneři. Obdrželi jsme od příjemce dotace zálohu na projekt, ze které platíme dohodu již od října.
nyní nám zbývá na účtu pouze něco přes sto tisíc. Obdrželi jsme fakturu z tablety skoro na 130 tisíc, ale nemám na mě peníze. Jsem v začarovaném kruhu. Firma, která nám tablety fakturuje tvrdí, že nemůže rozdělit fakturu na dvě, musí to být stejné jako na výběrovém řízení. Partner požaduje, aby do konce roku bylo firmě uhrazeno alespoň 100.000,-- aby bylo provedeno čerpání ze samostatného účtu. Nevím . jak proúčtovat náklady za prosinec. Měla bych proúčtovat čerpání z rezervního fondu ve výši skutečné spotřeby, tedy 130 000,-- ale nemám na RF peníze. A ještě je k tomu konec roku. Nebo mám proúčtovat jen provedenou platbu.
petraho
 
Příspěvky: 40
Registrován: stř 10. úno 2010 13:59:28

Re: tablety do škol

Příspěvekod Dahab » pon 05. led 2015 20:52:01

Všechny projektové nešťastnice zdravím a po pročtení mám jedinou otázku. K čemu ty projekty vlastně jsou? To už není přece normální co se v tom školství děje a nejen ve školství. To nikdo kompetentní nevidí? Celé peníze EU je jedna velká blamáž, díky které si někdo namastí kapsu, ale ve výsledku je utraceno tolik zbytečných peněz. Tak proč se ty peníze nedají na potřebné věci. K čemu potřebujeme projekty? Pokud nutně k výuce potřebuji 10 tabletů, tak zajdu do třeba OKAY, tak je koupím, zaplatím, zaúčtuju, nalepím na ně inv. čísla a je. Ale takto všichni jsme někde s někým partneři, nikdo nevydal jasné stanovisko jak účtovat a my se tady z toho máme zbláznit. Opravdu do nebe volající!
"neu" vůbec Vám nezávidím, ale nemohl by vám manažer projektu :mosking: půjčit smlouvu o projektu, abyste se vlastně podívala o čem máte účtovat? Možná se tam něco, co Vám v práci pomůže, dočtete. Pokud ne, tak bych fa uhradila a dala si ji na nějaký trojkový účet, třeba na 315 - ostatní pohledávky a jak by mi ji ti partneři uhradili, tak bych pohledávku odúčtovala. Co jiného s tím chcete dělat?
"petraho" a nejde požádat partnerskou organizaci, aby poslala co nejdřív na účet peníze a až peníze budete mít na svém účtu, tak fakturu zaplatíte? Já bych fakturu pokud nebudou peníze na účtu prostě neuhradila. A pokud by na tom manažer projektu trval, tak ať mi dá písemně jak to mám provést. Jestli uhradit fakturu např. z běžného účtu školy a 100 tis obratem vrátit z projektového účtu na BÚ a těch zbývajících 30 tis. /doufám, že částku pamatuju přesně/ by se škole vrátilo hned jak dojdou peníze na projektový účet... prostě ať rozhodne ten, kdo je za projekt placený.
A ostatní o těch tabletech taky účtujete pod UZ 33019 a jako o běžných transferech např. jako kdysi o Šablonách? Já se přiznám, že nikde jsem o tom nenašla ve smlouvě zmínku, tak proč bych se měla já probírat stránkami MF /taky zbytečně složité/ a hledat v nich jaký mám použít UZ. Já jsem si záležitosti kolem tohoto projektu zatím v účetnictví oddělila tak, že jsem si dala pro sebe ORJ 51. Ale přiznám se, že taky mám spoustu nejasností a musím se tím pořádně probrat, abych měla všechno aspoň podle sebe v pořádku, protože určitě po skončení projektu bude chvilku klid a pak se vyrojí kontroly a bude zle. :bye:
Uživatelský avatar
Dahab
 
Příspěvky: 372
Registrován: stř 04. bře 2009 21:29:59

Re: tablety do škol

Příspěvekod milili » úte 06. led 2015 8:28:01

Plně souhlasím s Dahab, tyto projekty jsou jedna velká černá díra, ve které mizí spousta peněz a efekt pro školy je téměř nulový. Práce účetní je kolem toho spousta a efekt nijaký žádný. A to nemluvím o tom, že nejvíc práce se kolem těchto projektů nahrne v prosinci a lednu, kdy má každá účetní co dělat, aby zvládla roční uzávěrku, inventury atd. Výběrové řízení, kdy je rozhodující pouze cena tabletů, je na nic, nakonec máme ve škole 18 tabletů úplně jiných, než jaké si vedení představovalo a peníze nakonec budeme vracet.
milili
 
Příspěvky: 118
Registrován: pát 09. dub 2010 12:10:00

Re: tablety do škol

Příspěvekod petraho » stř 07. led 2015 11:27:40

Peníze zašlou až po novém roce, ale to je jen úhrada. Mohl mi prosím někdo poradit, jak tedy zaúčtovat. faktura 130 tisíc v nákladech, ve výnosech - peníze na projektovém účtu 100 tisíc.
bude mi chybět 28 tisíc - mám účtovat dohadnou položku 388/672 ? nebo dočerpat z RF se souhlasem zřizovatele.
petraho
 
Příspěvky: 40
Registrován: stř 10. úno 2010 13:59:28

Re: tablety do škol

Příspěvekod atlas » úte 13. led 2015 20:36:23

Prosím o radu, jak účtujete projekt Tablety do škol (na základě smlouvy o partnerství - s s.r.o.) Mám zaúčtováno: schválený projekt 942/999, přijatá záloha 65% 241/374, snížení podrozvahy 999/942; úhrada nákladů 5xx/241, 321; časové rozlišení ve výši skutečných nákladů 388/672, to co se letos nevyčerpalo a zůstává mi na záloze zaúčtuji 388/414? Zajímá mne, pokud se nejedná o vybranou účetní jednotku, mohu účtovat na účtech 374 - Krátkodobé přijaté zálohy na transfery, nebo mám použít účet 371 - Krátkodobé pohledávky z nástrojů spolufinancovaných ze zahraničí a účet 672 - Výnosy vybraných místních vládních institucí z tranferů, nebo musím použít účet 649 - Ostatní výnosy z činnosti???? Jsem z toho jelen :o Ale na smlouvě jako příjemce dotace je s.r.o., my jsme partner... Moc děkuji za radu!!!!
atlas
 
Příspěvky: 2
Registrován: ned 11. led 2015 18:34:48

Re: tablety do škol

Příspěvekod Kim » stř 28. led 2015 16:24:32

Podávala jsem dotaz na kraj, kde účtovat, jestli 672 nebo 649 a přišla mi odpověď, že pokud jsme jen finančními partnery (dotaci nedostaneme přímo od ministerstva, ale zprostředkovaně třeba přes střední školu), máme účtovat na 649. A zálohu na 324.
Uživatelský avatar
Kim
 
Příspěvky: 294
Registrován: úte 30. bře 2010 11:53:46
Bydliště: Karvinsko

Předchozí

Zpět na Granty a projekty

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků