Povinný podíl ZPS

a vše, co k němu patří

Povinný podíl ZPS

Příspěvekod danab » pon 10. led 2011 10:41:05

Co se počítá do výrobků odebraných od firem, které zaměstnávají více jak 55% zaměstnanců se ZPS? Jedná se mi o to, že odebíráme výrobky, ale část byla v roce 2010 učebnice, které platili žáci školy. Dá se pro výpočet použít tato částka, kterou platili žáci, ale proběhla účetnictví přes náklady a výnosy, nebo můžeme použít jen částku v nákladech, která je přímo na školu.
danab
 
Příspěvky: 8
Registrován: stř 10. bře 2010 13:04:53

Re: Povinný podíl ZPS

Příspěvekod marmart » pon 10. led 2011 14:39:07

v poučce ÚP je, že se sečte cena všech skutečně zaplacených výrobků nebo služeb bez DPH ( pokud byly odebrány v příslušném roce, tak platby, které do toho ještě spadají jsou až do 15.2. dalšího roku) a to snadno prokážete výpisem, nikde se nepíše o tom, jestli to organizace může potom někomu přeúčtovávat nebo ne
moc bych si s tím hlavu nelámala, protože kontrola na toto u nás ještě nebyla a myslím si, že po nějaké přefakturaci by si stejně ani nevzdechla, teda snad :crazy:
my naštěstí tento problém nemáme, protože vše máme pro organizaci, tak držím palce :bye:
marmart
 
Příspěvky: 477
Registrován: pon 08. lis 2010 12:53:15

Re: Povinný podíl ZPS

Příspěvekod Terina » pon 10. led 2011 14:47:47

Počítám do toho i ty učebnice, které si hradí studenti sami. Zboží jsme od nich jednoduše odebrali, tak snad je to správně.
Terina
 
Příspěvky: 322
Registrován: úte 09. úno 2010 11:16:05

Re: Povinný podíl ZPS

Příspěvekod danab » úte 11. led 2011 8:41:04

Díky, Už jsem konzultovala i na Úřadě práce (nejdřív byli zmatení) a tam mi řekli, že to započíst lze, protože jsme výrobky odebrali. Další prodej žákům je nezajímá, protože ti to uplatňovat nebudou.Takže v podstatě jim jde o to, aby částka byla uplatněna pouze u jednoho odběratele.
danab
 
Příspěvky: 8
Registrován: stř 10. bře 2010 13:04:53


Zpět na ONIV

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 návštevníků