Oblečení pro tělocvikáře

a vše, co k němu patří

Oblečení pro tělocvikáře

Příspěvekod Janulka » pát 17. zář 2010 21:36:24

...máme v zásadách čerpání prostředků , příspěvek pro učitele TV jako příspěvek na pracovní oděv a obuv.Protože se jedná o oděv a obuv nad rámec zákona, jedná se o příspěvek, který je u zaměstnance zdanitelným příjmem. Podle našich zásad čerpaní si jako tělocvikář mohu koupit jednou za dva roky teplákovku(né zvlášt tepláky a zvlášť bundu) a boty.Bylo mi řečeno, že všechno co si takto koupím je majetkem organizace, přestože mi částka na pořízení byla zdaněna.
Je možné, aby zaměstnavatel po mně požadoval tento oděv i boty třeba za pět let, když od zaměstnavatele odejdu jinam? :(
Janulka
 
Příspěvky: 1
Registrován: pát 17. zář 2010 21:09:29

Re: Oblečení pro tělocvikáře

Příspěvekod marlenka » sob 18. zář 2010 19:34:56

Osobně si myslím, že na to zaměstnavatel nemá právo. Za pět let je oděv dávno plně opotřebovaný, ale nedovedu si představit tuto situaci ani dřív než za pět let.
marlenka
 
Příspěvky: 439
Registrován: stř 17. úno 2010 19:25:36

Re: Oblečení pro tělocvikáře

Příspěvekod agama » pon 20. zář 2010 12:56:20

Pracovní oděv i obuv jsou vždy majetkem školy (i ten nad rámec povinného vybavení, na který se vám přispívá z FKSP), měl by být evidován (např. na kartách) a po opotřebení vyřazen a nahrazen novým. vnitřní směrnice o poskytování ochr. prac. oděvů by měla konkrétně určovat, jak často se oděvy a obuv u jednotlivých profesí pořizují. Pokud máte jako tělocvikáři nárok na prac. oděvy 1x za 2 roky, pak ho po vás nemůžou chtít vrátit po pěti letech.
Uživatelský avatar
agama
 
Příspěvky: 516
Registrován: stř 04. bře 2009 15:45:44
Bydliště: Valašsko

Re: Oblečení pro tělocvikáře

Příspěvekod Dája » pon 20. zář 2010 14:01:08

A já si myslím, že má nárok. Ono ten nárok 1 x za 2 roky vyjadřuje nejkratší dobu, kdy je možno uskutečnit nový nákup - výměnu pracovního ošacení. Při fasování nového se vrací starý a při rozvázání pracovního poměru se vrací vše, co jsem kdy nafasoval - ať je to jak dlouho chce. Tak je to u nás. Ostatně - jestli tělocvikář (a né že bych mu to nepřála) měl nárok, který neuplatnil, asi věděl proč. Pokud se důsledně žádá vrácení při novém fasování, pak by se mohlo ukázat, že teplákovka je "jako nová" a nikdo by mu další nedal.U nás mají pardon jen boty - ty by stejně nikdo jako ochrannou obuv po nikom nenosil :D.
Dája
 
Příspěvky: 634
Registrován: čtv 23. dub 2009 11:28:01


Zpět na ONIV

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 návštevníků