rezervní fond-čerpání daru

tvorba, čerpání, krytí

rezervní fond-čerpání daru

Příspěvekod danča » čtv 10. čer 2010 6:39:39

Máte prosím někdo zkušenost s čerpáním daru na dohodu o provedení práce. Obdrželi jsme dar na úhradu nákladů spojených s pořádáním sportovní soutěže,který jsem po schválení zřizovatelem zaúčtovala do rezerního fondu. Součástí nákladů na toto pořádání soutěže by měly být i odměny hlavním organizátorům. Lze účtovat na 521/331 a současně čerpání RF 414/648? Děkuji za radu
Danča.
danča
 
Příspěvky: 17
Registrován: úte 31. bře 2009 7:55:40

Re: rezervní fond-čerpání daru

Příspěvekod Danutka » úte 30. lis 2010 20:57:51

Dobrý den, mám teď podobnou situaci s darem účelově vázaným na platou za mzdy. Chtěla bych to zaúčtovat stejně jak to píšete vy, měla jste to takhle správně? Já bych řekla, že ano. Děkuji za odpověď. Dana :bye:
Danutka
 
Příspěvky: 17
Registrován: stř 11. bře 2009 11:22:52

Re: rezervní fond-čerpání daru

Příspěvekod Dája2 » stř 01. pro 2010 8:24:49

Milé radilky, nezávidím Vám takové dary. Osobně si myslím, že nelze z RF vyplácet mzdy, alespoň zák. 250/2000 Sb. nic takového nenabízí. Samy vidíte, že se nikdo do tohoto tématu nehrne. Já taky nevím, jak to udělat, abych z RF udělala mzdy - i když si to dárce přeje. Nevím, jak to je u Vás, ale my jsme měli stanovený objem mezd a jeho případné překročení se muselo krýt z fondu odměn. Takže, když kvůli výplatě z daru překročíte mzdové prostředky, měli byste je krýt z fondu odměn. A když nepřekročíte, pak není třeba žádných fondů. Těžká rada |:-(|
Dája2
 
Příspěvky: 619
Registrován: čtv 07. říj 2010 12:41:14

Re: rezervní fond-čerpání daru

Příspěvekod Peťula » stř 01. pro 2010 9:50:40

Myslím, že by v tom neměl být problém, tedy pokud je vše schváleno zřizovatelem. Na základě zák.250/2000 § 30, lze rezervní fond použít k dalšímu rozvoji činnosti. Pokud tedy můžete zdůvodnit, že takto vyplacené mzdy vedly ke zkvalitnění činnosti, tak je tato podmínka splněna. Co se týče limitu na mzdy jak píše Dája2, tento limit dostáváme všichni a vztahuje se k normativnímu počtu pedagog. a nepadag.pracovníků ( ten máme také všichni stanoven). U nás se například celkový objem vyplacených mezd dělí na mzdy vyplacené z peněz MŠMT ( tady platí onen limit ), dále máme mzdy vyplacené z dotace od zřizovatele
( město) a pak jsou zde mzdy vyplacené z prostředků DČ. Čerpání fondu odměn na případné překročení mezd se vztahuje pouze na mzdy z MŠMT.
Peťula
 
Příspěvky: 312
Registrován: úte 15. čer 2010 13:36:10

Re: rezervní fond-čerpání daru

Příspěvekod Dája2 » stř 01. pro 2010 9:59:30

Vy, "školáci", máte všechno trochu jinak :) než znám já ze své praxe. Já jsem měla jedny peníze na mzdy - a to dotace zřizovatele. Ale stejně bych měla problém zařadit sportovní akci jako rozvoj další činnosti organizace. :? . Ovšem, na druhé straně, kdo kontroluje? Zřizovatel. A když ten souhlasí, tak se může vše. [:-}
Dája2
 
Příspěvky: 619
Registrován: čtv 07. říj 2010 12:41:14

Re: rezervní fond-čerpání daru

Příspěvekod jajas » stř 01. pro 2010 14:30:36

No tím si nejsem jista. Máme zkušenost, že mzdová účetní si nebyla jista nějakým účtováním a
e-mailem požádala zřizovatele o radu. V e-mailu předložila dva zůsoby, jak by účtovala, ale nebyla si jista, který je správný. Zřizovatel e-mailem odpověděl a určil jeden ze způsobů. Asi za dva roky přišel zřizovatel na kontrolu a sdělil, že použitý způsob není správný (a také to zdůvodnil). Po předložení e-mailu, kterým se účetní řídila se dozvěděla, že odpovědi zřizovatele nejsou závazné, ale že jsou to pouze doporučení a za správnost neručí. Takže tyto chyba byla promítnuta do závěrečné zprávy o kontrole. Takže mám pocit, že ne všechno, s čím zřizovatel souhlasí je správně (asi.)
jajas
 
Příspěvky: 242
Registrován: čtv 05. bře 2009 7:54:50

Re: rezervní fond-čerpání daru

Příspěvekod Dája2 » stř 01. pro 2010 14:41:40

Ach jó, ti zřizovatelé :-!
Dája2
 
Příspěvky: 619
Registrován: čtv 07. říj 2010 12:41:14

Re: rezervní fond-čerpání daru

Příspěvekod Peťula » stř 01. pro 2010 16:18:14

Já jsem tím jen myslala, že pokud zřizovatel schválil přijetí účelového daru na mzdy, tak pak se mohou vyplatit. Schvalování je v kompetenci Rady města a usnesní Rady města asi nikdo nemůže později zpochybňovat.
Peťula
 
Příspěvky: 312
Registrován: úte 15. čer 2010 13:36:10

Re: rezervní fond-čerpání daru

Příspěvekod Dája2 » stř 01. pro 2010 16:30:53

Peťulo, já Vám rozumím. Ale nad radou je ještě zákon a ten takové výplaty nedovoluje. Pod pojmem "použití RF k dalšímu rozvoji své činnosti", jak stanoví zákon 250/2000, si já představuji úplně jiné činnosti než pořádání sportovního odpoledne. Ale netrvám na tom, že nutně musím mít pravdu.Nemyslím to zle, tak se na mě nezlobte O:-), jen jsem na vážkách. :? Já bych do toho nešla. :-!
Dája2
 
Příspěvky: 619
Registrován: čtv 07. říj 2010 12:41:14


Zpět na Fondy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google Adsense [Bot] a 44 návštevníků