Příspěvek z FKSP na penzijní připojištění zaměstnancům

tvorba, čerpání, krytí

Příspěvek z FKSP na penzijní připojištění zaměstnancům

Příspěvekod marlenka » pát 08. čer 2018 8:24:12

Uvažujeme o zavedení možnosti placení příspěvku zaměstnavatele na penzijní připojištění zaměstnanců z FKSP. Mohl by mi poradit někdo z těch, kteří už příspěvky posílají nějakou dobu, jaká rizika jsou s tím spojená? Co se musí hlídat? Dá se to nějak nastavit hromadně ve Vemě nebo musíme každému zaměstnanci posílat na jeho penzijní fond jednotlivě? Existují nějaká omezení? V této oblasti nemám zkušenosti. Děkuji za každou radu.
marlenka
 
Příspěvky: 439
Registrován: stř 17. úno 2010 19:25:36

Re: Příspěvek z FKSP na penzijní připojištění zaměstnancům

Příspěvekod witty » pát 08. čer 2018 9:22:35

Penzijko zavedete zaměstnancům jednotlivě, ale platba proběhne hromadně každému fondu jednou částkou (tak to funguje u nás). Fondům posílám přehled jak mají rozepsat hromadnou platbu - seznam osob + č.smlouvy + částky v excelu buď mailem nebo uložím do systému penz.fondu na jejich stránkách. Platby posíláme měsíčně. Můžete to nastavit i jako jednotlivé platby, vyhnete se rozesílání rozpisů, ale zaplatíte více na bankovních poplatcích.
Aktuálně "dáváme" 550 Kč, v pravidlech máme, že nárok má zaměstnanec až po roce v pracovním poměru a nejdéle do nároku na starobní důchod. Dříve jsme měli výši příspěvku rozfázovanou podle odpracovaných let, ale odbourali jsme to. Nastavení je na zaměstnavateli, jak si to dá do pravidel pro čerpání FKSP.
Zaměstnanec by měl mít ve smlouvě sjednán příspěvek zaměstnavatele, jinak se zaslaná částka nepřipíše a "visí" někde na účtu fondu, než dojde k nastavení smlouvy tak, aby mohl být připsán.
Lze přispívat jakémukoli penzijnímu fondu a nezáleží na tom, kolik si platí sám zaměstnanec. Ten může prý mít smlouvu i bez vlastních příspěvků pojištěnce, pouze s platbou od zaměstnavatele.
Pokud se pro penzijko rozhodnete a budete potřebovat pomoc s nastavením, dejte vědět.
witty
 
Příspěvky: 1230
Registrován: pon 02. bře 2009 10:21:43
Bydliště: JČ kraj

Re: Příspěvek z FKSP na penzijní připojištění zaměstnancům

Příspěvekod marlenka » pát 08. čer 2018 13:54:02

Witty, mockrát děkuji za vyčerpávající odpověď i za nabídku pomoci. Pokud něco nebudu vědět, ráda se na Vás obrátím.
marlenka
 
Příspěvky: 439
Registrován: stř 17. úno 2010 19:25:36

Re: Příspěvek z FKSP na penzijní připojištění zaměstnancům

Příspěvekod witty » pát 08. čer 2018 14:08:28

Ještě by to chtělo projednat s fondy, kam budete posílat peníze, aby vás zaregistrovali jako zaměstnavatele s hromadnou platbou..
Nevím, kolika zaměstnanců by se to týkalo, možná to kvůli pár lidem hromadně nepůjde, to uvidíte.
witty
 
Příspěvky: 1230
Registrován: pon 02. bře 2009 10:21:43
Bydliště: JČ kraj

Re: Příspěvek z FKSP na penzijní připojištění zaměstnancům

Příspěvekod Alena H » pon 16. črc 2018 12:54:40

Dobrý den, jak byste zaúčtovali vrácení příspěvku na penzijní připojištění? Zaměstnancem byla chybně uzavřená smlouva a příspěvek za rok 2017 se vrátil organizaci zpět v 4/2018. Já jsem zaúčtovala 243/412 a analytiku příspěvku na penzijní připojištění a v múzu to řve, že to mám špatně. Tak jsem přeúčtovala jako tvorbu, ale to není pravda. Tak nevím
Alena H
 
Příspěvky: 850
Registrován: čtv 27. kvě 2010 9:38:24

Re: Příspěvek z FKSP na penzijní připojištění zaměstnancům

Příspěvekod savy » pát 20. črc 2018 11:15:51

Já bych asi dala mínusem na MD na tu analytiku připojištění, pokud ho platíte i letos a máte tam dost velký zůstatek aby ta analytika nebyla v mínusu tak by to nemělo ničemu vadit. Případně přeúčtovat později až tam bude víc peněz.
savy
 
Příspěvky: 96
Registrován: stř 17. čer 2009 23:29:50
Bydliště: JM kraj

Re: Příspěvek z FKSP na penzijní připojištění zaměstnancům

Příspěvekod Alena H » pát 20. črc 2018 11:50:09

To jsem právě udělala a bylo to špatně, nebyly tam ještě žádné obraty, tak jsem to přeúčtovala na tvorbu ostatní a OK.
Alena H
 
Příspěvky: 850
Registrován: čtv 27. kvě 2010 9:38:24


Zpět na Fondy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků