Analytické účty

účtování, závěrky, vzory a opravy vnitřních i jiných dokladů

Analytické účty

Příspěvekod Jari » stř 09. čer 2010 14:09:44

Mohl byste mi prosím někdo poradit, jak je to letos s analytickými účty? Musí být čtyřmístné? A kde bych se dozvěděla podrobnosti? Děkuji a přeji hezký den.
Jari
 
Příspěvky: 14
Registrován: čtv 20. kvě 2010 14:20:50

Re: Analytické účty

Příspěvekod Dahab » stř 09. čer 2010 15:21:23

Např. na str. 14 Metodiky ke zpracování rozpočtu a fin. plánu pro příspěvkové organizace od Gordicu je napsáno, že od 1.1. 2010 je ve všech systémech sjednocen rozsah AÚ na 4 místa s rezervní nulou vleno - 0xxx. Vše souvisí s vyhlášením účetní reformy. V klidu si pročtěte tyto stránky /vyberte si Účtárnu/ a určitě najdete všechny odpovědi na své otázky. A nebojte se ptát dál. :bye:
Uživatelský avatar
Dahab
 
Příspěvky: 373
Registrován: stř 04. bře 2009 21:29:59

Re: Analytické účty

Příspěvekod Jari » stř 09. čer 2010 16:12:40

Děkuji za odpověď, ale nepoužíváme program Gordic. Myslela jsem nějakou vyhlášku nebo zda je to někde v zákoně o účetnictví nebo tak něco. Jihočeský kraj sice vydal metodický pokyn se závaznou i doporučenou čtyřmístnou analytikou, ale současně uvedl, že je určeno pro PO, které zřizuje (s poznámkou, že analytické účty jsou pro obecní příspěvkové organizace doporučené). Tutéž citaci uvedl i v dotačním dopise, který jsme dostali na rozvojový program na školní potřeby pro prvňáčky. MÚ - náš zřizovatel - nám v tomto smyslu nic nesdělil. Tak nevím, zda se nás čtyřmístná analytika týká. Nerada bych něco prošvihla. Ještě jednou ď.
Jari
 
Příspěvky: 14
Registrován: čtv 20. kvě 2010 14:20:50

Re: Analytické účty

Příspěvekod Janavy » stř 09. čer 2010 18:57:03

V žádném zákoně není napsáno, že bychom byli povinní užívat čtyřmístnou analytiku. To jenom firma Gordic vyřešila situaci tímto způsobem, že jí to tak přišlo nejlepší. Pokud nepoužíváte Gordic, můžete mít třeba analytiku dvoumístnou. Je to tak správně. Odpovědělo tímto způsobem několik lektorek na různých školeních, která jsem absolvovala. Důležité je, aby Váš software splňoval všechny požadavky povinných výkazů pro příspěvkové organizace, zejména tedy přílohy, cash flow atd. Takže buďte v klidu.
Janavy
 
Příspěvky: 84
Registrován: pon 15. úno 2010 20:42:33

Re: Analytické účty

Příspěvekod bakeska » čtv 10. čer 2010 7:03:38

Také jsem si myslela, že když na stránkách kraje jako zřizovatele mají danou doporučenou analytiku, že se to týká všech - takže jsem předělala ručně všechny účty, všechny analytiky na čtyřmístnou...... :(
Potom když jsem si při něčem nevěděla rady, zvedla jsem telefon a volala naši poradkyni na kraji a ta mi řekla, že néééé že to se týká těch co mají Gordic |:-(| ale to tam nebylo nikde napsané....(my máme Muzo Praha) no tak už jsem to tak nechala, a myslím, že je to i přehlednější a nebo jsem si už zvykla :lol:
bakeska
 
Příspěvky: 25
Registrován: pon 12. dub 2010 10:56:34


Zpět na Účtování, vnitřní doklady

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků

cron