"neexistují už souhrnné doklady"

účtování, závěrky, vzory a opravy vnitřních i jiných dokladů

Re: "neexistují už souhrnné doklady"

Příspěvekod Kim » pon 12. dub 2010 10:44:52

Jen na okraj - jídelny máme 3 |:-(| |:-(|
Uživatelský avatar
Kim
 
Příspěvky: 294
Registrován: úte 30. bře 2010 11:53:46
Bydliště: Karvinsko

Re: "neexistují už souhrnné doklady"

Příspěvekod Dája » pon 12. dub 2010 12:13:46

No, to je dobré. My máme sice jen jednu, ale u potravin mě to vůbec nenapadlo |:-(| :?
Dája
 
Příspěvky: 634
Registrován: čtv 23. dub 2009 11:28:01

Re: "neexistují už souhrnné doklady"

Příspěvekod dol » stř 14. dub 2010 11:40:37

Dobrý den,
kde je napsáno, že příspěvková organizace zřizovaná obcí je vybraná účetní jednotka.
Děkuji za odpověď.
dol
 
Příspěvky: 38
Registrován: pon 15. úno 2010 12:26:39

Re: "neexistují už souhrnné doklady"

Příspěvekod L. F. » stř 14. dub 2010 12:06:27

Je to uvedeno v zákoně o účetnictví §1 odst. 3. ;)
L. F.
 
Příspěvky: 235
Registrován: úte 02. čer 2009 14:57:42

Re: "neexistují už souhrnné doklady"

Příspěvekod Dája » stř 14. dub 2010 12:16:43

Znění § 1
(3) Tento zákon dále stanoví podmínky zjišťování účetních záznamů pro potřeby státu. Zjišťováním účetních záznamů pro potřeby státu se rozumí soubor činností, které směřují ke shromažďování účetních záznamů od vybraných účetních jednotek v centrálním systému účetních informací státu a k sestavení účetních výkazů za Českou republiku. Vybranými účetními jednotkami jsou organizační složky státu, státní fondy podle rozpočtových pravidel, Pozemkový fond České republiky, územní samosprávné celky, dobrovolné svazky obcí, Regionální rady regionů soudržnosti, příspěvkové organizace a zdravotní pojišťovny.
Stále si to pročítám a uvažuji, jestli tam nechybí slovíčko státní příspěvkové organizace. Chápete, v jak honosném seskupení jsme se ocitli? |:-(|
Dája
 
Příspěvky: 634
Registrován: čtv 23. dub 2009 11:28:01

Re: "neexistují už souhrnné doklady"

Příspěvekod dol » stř 14. dub 2010 15:49:13

Děkuji za odpověď - účtovala jsem jednou za měsíc asi jako "Kratochvíle". Pro mě to bude znamenat hromadu dokladů navíc.
dol
 
Příspěvky: 38
Registrován: pon 15. úno 2010 12:26:39

Re: "neexistují už souhrnné doklady"

Příspěvekod L. F. » čtv 15. dub 2010 8:09:41

Já taky účtuji i letos porad doklady souhrnně, ale když jsem se zde dozvěděla, že už to tak nelze :(. Já mývám spoustu souhrnných dokladů, které účtuji pouze jedenkrát za měsíc např.:

- stravné v ŠJ
- čerpání potravin - jak ve školce, tak v ŠJ
- pokladnu - hlavní, jídelnu a školka

chjooo je to akorat práce navíc, co si to na nás vymysleli :(.
L. F.
 
Příspěvky: 235
Registrován: úte 02. čer 2009 14:57:42

Re: "neexistují už souhrnné doklady"

Příspěvekod markytka » pon 10. kvě 2010 21:57:13

Kim píše:No právě, já taky přidělím ostatním zařízením pod námi hotovost do pokladny a vyúčtuji mi to na konci měsíce. Zaúčtuji souhrně. To samé spotřeba potravin, přehled mi dá vedoucí na konci měsíce - spotřeba potravin, provařenost. To taky účtujete denně?



to snad ne :-( :roll: pokladnu sice zaúčtovávám až za celý měsíc zpětně, ale s daty, které jsou na výdajových a příjmových dokladech uvedeny, tak to snad budu mít v poho..

ale jak s těmi potravinami? mám jako účtovat, že např. 2.2. se provařily potraviny v hodnotě té a té.. 3.2. v hodnotě té a té???

a normu na den účtuji také za měsíc.. mám účtovat také každý den???? |:-(| jako 2.2. se uvařilo 67 obědů (krát cena oběda), 3.2. se uvařilo 59 obědů.. Chápu to dobře?? to po nás přeci nemůžou chtít :bad:
markytka
 
Příspěvky: 176
Registrován: úte 03. bře 2009 8:00:25

Re: "neexistují už souhrnné doklady"

Příspěvekod Dahab » úte 11. kvě 2010 20:44:48

Tak za sebe můžu říct, že potraviny budu i nadále účtovat jednou za měsíc podle toho, co mi dá vedoucí školní jídelny. Abych účtovala o potravinách denně nebo podle datumu, tak bych musela být padlá na hlavu a den by musel mít 48 hodin - přinejmeším, nesměla bych dělat spoustu jiných věcí /třeba dnes jsem rozpočítávala pro celou školu fotky v hodnodě 23 tis. korun pěkně po třídách, volala sanitku kvůli úrazu v TV, prodávala a vydávala žákům nové žákovské knížky, brala telefony, zapisovala poštu do Flexi, plnila úkolečky od ředitele školy, mailovala si s dodavateli sešitů kvůli cenám na příští školní rok ...../. A při všech těchto činnostech mi práce /účto/ stojí. A zítra máme Radu školy, takže za zřizovatele paní jen vzkázala ať nachystám rozpočet na tento rok, že už budu vědět jak. No a pohoda. Tak jsem to nachystala taky, ale jen tak pro sebe se ptám k čemu ta Rada školy je. Takže ať se vrátím k původnímu tématu. I pokladnu si budu účtovat na konci měsíce jedním dokladem. Nebudu si s tím dělat hlavu. Můžu si udělat pro sebe nebo případnou kontrolu přehled podle data, ale já si ho dělám podle jednotlivých nákladových účtů. To i inspekce takto kontrolovala. Ať mi někdo řekne, že to pak dělám špatně, může si to zkusit. Klidně. :x :bye:
Uživatelský avatar
Dahab
 
Příspěvky: 373
Registrován: stř 04. bře 2009 21:29:59

Re: "neexistují už souhrnné doklady"

Příspěvekod markytka » úte 11. kvě 2010 22:42:57

v pokladně mám za měsíc max. 40-50 položek, tak to není takový problém rozúčtovat.. ale přijde mi to vše úplně padlé na hlavu.. fakt bych chtěla vidět někoho kdo toto vymýšlí.. zavřít ho na 3 měsíce k účtu a byl by klid :yahoo: v těch potravinách se mi také nehce dvakrát moc rejpat, tak se na to vyprdnu.. v nejhorším na podzim čekáme inspekci, tak mi to vytknou no :mosking:
markytka
 
Příspěvky: 176
Registrován: úte 03. bře 2009 8:00:25

Předchozí

Zpět na Účtování, vnitřní doklady

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků