vnitřní směrnice o účetnictví příspěvkové organizace

účtování, závěrky, vzory a opravy vnitřních i jiných dokladů

vnitřní směrnice o účetnictví příspěvkové organizace

Příspěvekod jiřka » pon 01. bře 2010 10:41:56

Dobrý den, mám prosbu. Nevím jak vypracovat vnitřní směrnici o účetnictví PO. Mohl by mě někdo poradit. Děkuji
Jiřka :(
jiřka
 
Příspěvky: 21
Registrován: stř 17. úno 2010 9:45:17

Re: vnitřní směrnice o účetnictví příspěvkové organizace

Příspěvekod Terina » pát 05. bře 2010 17:44:48

Jiřko, je tady teď jaksi méně rušno, na spoustu dotazů chybí odpovědi. Buď není čas nebo jsou zde kladeny tak těžké dotazy :lol:
Viděla jsem, že myslím v květnu mají vyjít v Anagu vnitropodnikové směrnice pro příspěvkové organizace, taky si je chci koupit. Pak tu ještě někdo doporučoval tyto stránky: http://www.janmikac.cz/ údajně speciálně pro školy. Osobně však nemám víc zkušeností, takže lépe poradit neumím.
Terina
 
Příspěvky: 322
Registrován: úte 09. úno 2010 11:16:05

Re: vnitřní směrnice o účetnictví příspěvkové organizace

Příspěvekod markytka » pon 08. bře 2010 11:38:31

My základy směrnic bereme ze 101 dokumentu pro školy.. Jsou tam veškeré dokumenty, které jsou potřeba v pedagogické sféře, pak různé smlouvy, ale také veškeré k účtu. Celkem srozumitelně udělané..

Mimo to jsem si kdysi koupila jisté směrnice od p. Říhy, ale ty byly děsně složité a na školu téměř nepoužitelné.
markytka
 
Příspěvky: 176
Registrován: úte 03. bře 2009 8:00:25

Re: vnitřní směrnice o účetnictví příspěvkové organizace

Příspěvekod Terina » stř 10. bře 2010 19:35:16

markytka píše:My základy směrnic bereme ze 101 dokumentu pro školy.. Jsou tam veškeré dokumenty, které jsou potřeba v pedagogické sféře, pak různé smlouvy, ale také veškeré k účtu. Celkem srozumitelně udělané..

Mimo to jsem si kdysi koupila jisté směrnice od p. Říhy, ale ty byly děsně složité a na školu téměř nepoužitelné.


Hledala jsem tuto publikaci (101 dokumentů pro školy) na internetu, ale marně. Nemohli byste napsat, kdo ji vydal? Ráda bych si ji koupila.
Terina
 
Příspěvky: 322
Registrován: úte 09. úno 2010 11:16:05

Re: vnitřní směrnice o účetnictví příspěvkové organizace

Příspěvekod markytka » stř 10. bře 2010 21:11:26

Teri, mrknu na to až se mi šéf vrátí z dovolené. Je to CD, které má u sebe v ředitelně a jelikož jsou u nás prázniny, tak jsem tam prakticky sama ;-)
markytka
 
Příspěvky: 176
Registrován: úte 03. bře 2009 8:00:25

Re: vnitřní směrnice o účetnictví příspěvkové organizace

Příspěvekod Bomoto » čtv 11. bře 2010 14:41:37

Zkuste nakouknkout na tento odkaz : http://verejna-sprava.kr-moravskoslezsk ... izace.html

Jsou to stránky Moravskoslezského kraje a je tady Návrh vnitřní účetní směrnice .

Hezký den :bye:
Bomoto
 
Příspěvky: 15
Registrován: stř 01. dub 2009 10:43:34

Re: vnitřní směrnice o účetnictví příspěvkové organizace

Příspěvekod Terina » čtv 11. bře 2010 17:55:45

markytka píše:Teri, mrknu na to až se mi šéf vrátí z dovolené. Je to CD, které má u sebe v ředitelně a jelikož jsou u nás prázniny, tak jsem tam prakticky sama ;-)


Děkuji předem. Budu moc ráda, když se mi to podaří někde sehnat.
Terina
 
Příspěvky: 322
Registrován: úte 09. úno 2010 11:16:05

Re: vnitřní směrnice o účetnictví příspěvkové organizace

Příspěvekod markytka » pát 12. bře 2010 10:14:31

Terina píše:Děkuji předem. Budu moc ráda, když se mi to podaří někde sehnat.



Tak se na mě přišel šéfik podívat :lol: Omlouvám se za chybně uvedené info - je to 202 dokumentů a je to od této firmy http://www.atre.cz/eobchod/index/publikace/Programy, tak snad se Vám budou spisy líbit tak jako mě ;) Posílají automaticky i aktualizované vydání za pár korun..
markytka
 
Příspěvky: 176
Registrován: úte 03. bře 2009 8:00:25

Re: vnitřní směrnice o účetnictví příspěvkové organizace

Příspěvekod Deny » pát 12. bře 2010 10:48:36

Krásný páteční den všem,
také používáme "202 dokumentů ředitele školy" k naší spokojenosti, opravdu si tam každý vybere možnosti různých
dokumentů, které mu vyhovují, my jsme se navíc zaregistrovali u této firmy na E-poradně, kde za Kč 365,, Kč + DPH
za rok lze vyhledávat informace, popřípadě zadat dotaz, když si potřebujete potvrdit správnost svého rozhodnutí.
Již jsme to využili a k naší spokojenosti.
Mějte krásný zbytek dne a hezký víkend. :bye:
Deny
 
Příspěvky: 21
Registrován: stř 04. bře 2009 8:37:05

Re: vnitřní směrnice o účetnictví příspěvkové organizace

Příspěvekod Terina » pát 12. bře 2010 19:46:12

Jejda, děkuji Vám za typ! Hned jsem se tam dívala a vidím, že tam nabízejí těch publikací víc. Kromě "202 dokumentů pro školy" mě zaujalo i "Ředitel školy a vnitřní směrnice", tak teď váhám, který z nich vlastně objednat, protože já bych to asi použila hlavně pro vnitřní směrnice (nejsem pedagog, ale ekonomka). Co si o tom myslíte? Není těch 202 dokumentů zaměřeno spíš pro pedagogické pracovníky než pro hospodářku školy?
Terina
 
Příspěvky: 322
Registrován: úte 09. úno 2010 11:16:05

Re: vnitřní směrnice o účetnictví příspěvkové organizace

Příspěvekod stredni skola » sob 13. bře 2010 18:56:25

Zdravím a mám návrh. Možná by to pomohlo nám všem. Teď, když bude zapotřebí přepracovat téměř všechny vnitřní směrnice by možná bylo dobré vložit alespoň název vypracovávané směrnice sem a tím upozornit ostatní, co je třeba ještě udělat. Co vy na to?
stredni skola
 
Příspěvky: 78
Registrován: stř 04. bře 2009 13:13:59

Re: vnitřní směrnice o účetnictví příspěvkové organizace

Příspěvekod Terina » sob 13. bře 2010 19:14:39

stredni skola píše:Zdravím a mám návrh. Možná by to pomohlo nám všem. Teď, když bude zapotřebí přepracovat téměř všechny vnitřní směrnice by možná bylo dobré vložit alespoň název vypracovávané směrnice sem a tím upozornit ostatní, co je třeba ještě udělat. Co vy na to?


Já rozhodně souhlasím!
Terina
 
Příspěvky: 322
Registrován: úte 09. úno 2010 11:16:05

Re: vnitřní směrnice o účetnictví příspěvkové organizace

Příspěvekod markytka » pon 15. bře 2010 7:34:54

Terina píše:Jejda, děkuji Vám za typ! Hned jsem se tam dívala a vidím, že tam nabízejí těch publikací víc. Kromě "202 dokumentů pro školy" mě zaujalo i "Ředitel školy a vnitřní směrnice", tak teď váhám, který z nich vlastně objednat, protože já bych to asi použila hlavně pro vnitřní směrnice (nejsem pedagog, ale ekonomka). Co si o tom myslíte? Není těch 202 dokumentů zaměřeno spíš pro pedagogické pracovníky než pro hospodářku školy?


My z toho taháme obojí. Koukala jsem, že v infu o tom CD je psaná hlavně pedagogická činnost, ale to ostatní je tam taky a celkem použitelně napsané. Ty druhé tu nemáme, tak nevím, jak moc velký je v nich rozdíl.
markytka
 
Příspěvky: 176
Registrován: úte 03. bře 2009 8:00:25

Re: vnitřní směrnice o účetnictví příspěvkové organizace

Příspěvekod L. F. » pát 19. bře 2010 9:59:25

Dobrý den,
právě se blížím ke konci zpracování směrnic platných od roku 2010 :) a zajímá mě, zda musim mít každou směrnici podepsanou od ředitele zvlášt nebo staci na titulním listu uvést: SCHVÁLILA: ředitelka školy + podpis ;).
Směrnice mám skoro na 100 stránek-není to moc? Nebo snad málo?? :D......prostě,jak to komu vychází,tak to je ;).
L. F.
 
Příspěvky: 235
Registrován: úte 02. čer 2009 14:57:42

Re: vnitřní směrnice o účetnictví příspěvkové organizace

Příspěvekod Máša » pát 19. bře 2010 17:54:40

To gratuluji:-) podle mě stačí na úvodní stranu, kde bude uveden i obsah směrnic - jako jmenný výčet - názvy všech směrnic.
Mě se líbí ten 18-ti stránkový návrh směrnic, který visí na výše uvedených stránkách moravskoslezského kraje, jen není zřejmě moc aktuální....:-(
100 stránek je na mě moc!

Zdraví Máša
Máša
 
Příspěvky: 28
Registrován: sob 19. zář 2009 15:53:56


Zpět na Účtování, vnitřní doklady

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků