Cestovní příkaz - akce pořádaná a hrazená pořadatelem

domácí a zahraniční, zálohy, vyúčtování, cizí měna

Cestovní příkaz - akce pořádaná a hrazená pořadatelem

Příspěvekod pmaja » pát 29. říj 2021 11:27:11

Dobrý den, prosím o radu. Mám tady takový zapeklitý cesťák. Profesorka dějepisu se zúčastnila semináře, který byl pořádaný Památníkem Terezín a byl poskytnut zdarma. Profesorka platila pouze cestu vlakem do Prahy, kde byl sraz účastníků (odtamtud je zřejmě převáželi organizátoři nějak busem nebo auty na náklady pořadatele - to se jí ještě pro jistotu zeptám).
Pořadatel hradil ubytování i stravu po celou dobu semináře 21.10.-24.10.
Otázka zní - mám této paní profesorce krátit stravné za bezplatně poskytnuté jídlo? V den odjezdu měla ještě snídani a s sebou na cestu obědový balíček. Pokud mám krátit, mám krátit i za ten obědový balíček?
Prosím, poraďte. Děkuji.
pmaja
 
Příspěvky: 111
Registrován: úte 16. led 2018 13:16:49
Bydliště: Pardubický kraj

Re: Cestovní příkaz - akce pořádaná a hrazená pořadatelem

Příspěvekod jitumk » pát 29. říj 2021 12:16:23

Dobrý den,
je nějak prokazatelné, že bylo jídlo zdarma, např. údaj na pozvánce? Pokud ano, tak bych pozvánku přiložila k cesťáku a rozhodně stravné krátila. Je jedno, kdo stravu zdarma poskytl, byla poskytnutá a tím pádem má být stravné kráceno. Bezplatně poskytnuté jídlo je jídlo bez jejího finančního přispění.
Pokud to prokazatelné nemáte, tak bych si na cesťák poznačila, že byla strava poskytnuta bezplatně, tak aby bylo prokazatelné, že s tímto údajem je srozuměný i zaměstnanec a souhlasí s ním, a pak opět stravu krátila.
Co se týče obědového balíčku, tak bych také krátila. Je to prostě oběd a ne občerstvení, i když formou balíčku. Za bezplatně poskytnuté jídlo se považuje jídlo CHARAKTERU snídaně, oběda, večeře a popř. i druhé večeře. Pokud se tedy jednalo o OBĚDOVÝ balíček, tak to je podle mě jídlo charakteru oběd.
jitumk
 
Příspěvky: 348
Registrován: úte 10. led 2017 9:34:41
Bydliště: JMK

Re: Cestovní příkaz - akce pořádaná a hrazená pořadatelem

Příspěvekod pmaja » pát 29. říj 2021 13:10:22

Jste zlatá, strašně moc děkuji za rady. Mám program zaslaný pořadatelem a je na něm uveden program tohoto semináře a vždy 8:00 snídaně, 12:00 Oběd, 18:00 Večeře, ale o způsobu úhrady zde není zmínka. Samotná zaměstnankyně do cestovní zprávy uvedla, že celý seminář vč. ubytování, stravování a jízdného byl poskytnut pořádající organizací zdarma.
pmaja
 
Příspěvky: 111
Registrován: úte 16. led 2018 13:16:49
Bydliště: Pardubický kraj


Zpět na Cestovní příkazy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků