doklad o jízdném x jízdenky

domácí a zahraniční, zálohy, vyúčtování, cizí měna

doklad o jízdném x jízdenky

Příspěvekod mirka1346 » čtv 21. čer 2018 6:49:03

Dobrý den, prosím o radu.
Učitelka jela s dětmi na výlet do Prahy. Budeme učitelce proplácet v cestovním příkaze jízdenky MHD za děti. Není to velká částka asi celkem 1400,- Kč. Každé třídě se snažíme spravedlivě proplatit nějaké výdaje na dopravu/dopravu do divadla, na plavání..../ Máme přímo dotaci od zřizovatele na dopravu dětí. Učitelka zakoupila dětem jízdenky na MHD, má doklad o koupi/stvrzenku/, na kterém je uvedeno 14xjízdenka MHD. Ale nemá přímo JÍZDENKY, protože je rozdala dětem, aby si každý samozřejmě mohl orazit jízdenku v metru a po výletě je od nich nevybrala, aby je mohla nechat proplatit. Chci se zeptat stačí doložit k cestovnímu příkazu učitelky doklad o koupi-stvrzenku/je podobná tomu co např. dostanete v Kauflandu za nákup zboží/ nebo musí být opravdu přímo originály jízdenek. Zatím jsem se s tím nesetkala. Každý mi vždy předložil přímo jízdenky.Prosím o Vaše rady.
Setkali jste se s tím někdy? A co na to např. kontroly od zřizovatele?

Děkuji. Mirka
mirka1346
 
Příspěvky: 82
Registrován: stř 25. led 2012 21:16:01

Re: doklad o jízdném x jízdenky

Příspěvekod nono » pát 22. čer 2018 9:01:39

Dle mého názoru- pokud je z dokladu zřejmé : FIRMA, IČ , částka, datum,
tak bych doložila jako doklad. Neměl by být problém.
nono
 
Příspěvky: 721
Registrován: ned 15. bře 2009 1:25:10

Re: doklad o jízdném x jízdenky

Příspěvekod JitkaMan » úte 26. čer 2018 11:27:49

Jízdenky dětí by se neměli vyplácet v rámci cestovního příkazu. Vyplácím je vždy mimo z hospodářské činnosti. Pokud by neměla doklady, tak bych asi sepsala nějaké čestné prohlášení, o tom že byli ztraceny a přiložila z internetu kolik by doklady stály dle ceníku dopravce.
JitkaMan
 
Příspěvky: 179
Registrován: úte 01. pro 2015 14:48:35

Re: doklad o jízdném x jízdenky

Příspěvekod savy » čtv 28. čer 2018 12:25:38

Já bych to taky nevyplácela v rámci cesťáku, to přece není náhrada pro tu učitelku. Napsala bych normální výdajový doklad a doložila stvrzenkou pokud má všechny náležitosti.
savy
 
Příspěvky: 96
Registrován: stř 17. čer 2009 23:29:50
Bydliště: JM kraj


Zpět na Cestovní příkazy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron