Platba soukr. plat. kartou

banka, pokladna, doklady, cizí měna, software

Platba soukr. plat. kartou

Příspěvekod volahova » pon 29. zář 2014 11:22:27

Dobrý den, zaměstnanec měl nakoupit spotřební materiál ( kancel. potřeby) a zaplatil je svojí platební kartou a pokladní doklad přinesl k proplacení, nevadí to ? Děkuji
volahova
 
Příspěvky: 93
Registrován: pon 03. bře 2014 10:00:22

Re: Platba soukr. plat. kartou

Příspěvekod refi » pon 29. zář 2014 17:44:33

předpokládám, že nikde v zákoně není stanoveno, že by to nešlo. pokud doklad má všechny náležitosti, pak proč něco řešit. já jsem s tím problém v době svého účtování neměla žádný, zaokrouhlovala jsem matematicky. a kontrola mi to nenapadla ;)
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3363
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: Platba soukr. plat. kartou

Příspěvekod sonajda » úte 30. zář 2014 10:48:35

Některé plat.karty nabízejí finanční zvýhodnění pro majitele karty, který by se obohatil :rofl: - do daní by samozřejmě nic nepřiznal a celé národní hospodářství ČR by zkolabovalo... nedoporučuje se přijímat doklady hrazené soukr.plat. kartou (jediná možnost by byla, když by si zaměstnanec vzal zálohu, tuto složil na svůj soukromý účet a následně by kartou zaplatil... takhle jsem to někde vyčetla... už si nepamatuji, kde a kdy to bylo :? )
sonajda
 
Příspěvky: 451
Registrován: stř 20. říj 2010 14:57:20

Re: Platba soukr. plat. kartou

Příspěvekod saba » úte 30. zář 2014 11:09:59

Platbu soukromou kartou proplácím stejně jako platbu svojí hotovostí. Nikdy mi to kontrola nenapadla(máme každoroční). Ten příklad zálohy složené na účet podle mě pokulhává, protože "bonus" z karty by se stejně započetl do obratu na účtu.
Stejně ovšem používám i karty soukromé, kde naopak je sleva ve prospěch nákupu přímo na účtence a tím ušetřím organizaci.
saba
 
Příspěvky: 219
Registrován: úte 04. kvě 2010 11:54:58


Zpět na Platební styk

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků