Proplácení pokl. dokladů

banka, pokladna, doklady, cizí měna, software

Proplácení pokl. dokladů

Příspěvekod Ludmila » pon 04. kvě 2009 20:42:40

Ve škole přinese učitel paragon např. na učební pomůcku, kterou koupil na školení. Vždy vypíšu výdaják na jeho jméno a proplatím po schválení ŘŠ. Teď jsem měla kontrolu a bylo vytýkáno, že pokladní doklad nesmí být vypsán na jméno učitele, ale prodejce. Pokud ano, musí se to táhnout přes účet 335. Pro mě je to nelogické, vždyť přece učiteli vyplácím peníze, ten mi podepíše příjem hotovosti. V tom množství dokladů bych se asi zbláznila. Myslím, že to dělám dobře, dělám dvě školy. V první velké ve které jsem zaměstnána mám každý rok veřejnosprávní kontrolu a byla tady 2 x inspekce. Nic na tyto doklady neříkali. Kontrola na malé škole, kterou dělám na dohodu dopadla katastrofálně. Takže s ní končím, nervy mám jen jedny. Napište prosím své zkušenosti. : :
Ludmila
 
Příspěvky: 129
Registrován: čtv 05. bře 2009 9:12:53

Re: Proplácení pokl. dokladů

Příspěvekod Alme » pon 04. kvě 2009 22:16:56

Na obci i ve škole vystavuji výdajový doklad jako Vy, na "doručitele". Prodejce je uveden na paragonu , který proplácím. Tento postup používám už 20 let, v předchozích dvou firmách to bylo také tak. A žádná kontrola ani audit tento způsob nezpochybnil. Vlastně by mne ani Vámi popsaný způsob nenapadl. Snad se jednou dočkáme jednoznačných výkladů a postupů a nebudeme se plácat v pochybnostech, že jedna kontrola řekne tak a druhá jinak. Zdravím
Alme
 
Příspěvky: 63
Registrován: úte 24. bře 2009 8:20:59

Re: Proplácení pokl. dokladů

Příspěvekod refi » úte 05. kvě 2009 7:07:43

Ludmila> přijde mi to jako pořádný nesmysl :-! kdyby teda byla povinná varianta vypsání výdajáku na prodejce, tak kdo vám ho podepíše? budete běhat za prodejcem? tohle je přesně případ, kdy bych se bránila do krve krvoucí :evil: :evil: :)
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3365
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: Proplácení pokl. dokladů

Příspěvekod Jarmila » úte 05. kvě 2009 7:08:57

Pokladní doklady vypisuji tak, jak Ludmila ,vždy na jméno toho komu proplácím. Ale je to tak dva měsíce jsem proplácela nějaký paragon paní učitelce, která u nás děla správce FKSP. Byla na nějakém semináři, který se týkal FKSP a tam jim říkali, že paragon musí být vypsaný na toho, kdo prodává, ne na toho komu proplácím. Hleděla jsem na ni, jak tele na nové vrata (musím to tak napsat!!). Vůbec jsem nechápala smysl. Je to i nelogické, alespoň pro mně. Snad to někdo někdy sjednotí nebo dá jednotné nařízení :bye: Možná až to státní účetnictví nebo jaký čert.
zdraví Jarmila
Jarmila
 
Příspěvky: 64
Registrován: úte 03. bře 2009 9:24:29

Re: Proplácení pokl. dokladů

Příspěvekod Ludmila » úte 05. kvě 2009 8:03:04

Do krve se určitě rvát nebudu. Tuto školu dělám na dohodu za 1.000,-- Kč měsíčně a nestojí mi to za to. Prostě končím. Už vidím, jak zprávu paní auditorky projednávají na zastupitelstvu nebo na radě a já z ní vycházím jako neschopný blbec. Dovedete si představit obec, kde se všichni zanají. Ve své kmenové škole to budu dělat tak jak to dělám a budu se modlit, že p. auditorka k nám nikdy nezavítá, naopak, budou chodit ti, co doposud.
Ludmila
 
Příspěvky: 129
Registrován: čtv 05. bře 2009 9:12:53

Re: Proplácení pokl. dokladů

Příspěvekod quendery » úte 05. kvě 2009 11:50:11

Zdravím všechny, já pokladní doklady vypisuji převážně na sebe - na paragonu mám podpis toho, kdo věc či zboží převzal např. struny příslušný učitel, materiál pro údržbu - školník atd. Měli jsme již během posledních let několik kontrol a žádná mi to ještě nevytkla jako chybu. Jinou osobu vypisuji jen, když např. vracím školné atd. Jsme škola zřizovaná krajem a nezdá se mi, že by krajské kontroly byly shovívavé, ale v tomhle nebyl problém. O tom, že by to mělo být vystaveno na prodejce jsem ještě nikdy neslyšela, to by byl podle mne nesmysl i z formálního hlediska..... :roll: :roll: :roll: Vždyť doklad, že jsem to od někoho koupila je přece paragon nebo prodejka, která je k pokladnímu dokladu přiložena :? :?
quendery
 
Příspěvky: 104
Registrován: čtv 05. bře 2009 13:01:04

Re: Proplácení pokl. dokladů

Příspěvekod refi » úte 05. kvě 2009 12:35:18

Ludmila> chápu, že se nechcete kvůli tisícovce pouštět do sporů a je mi jasné, že v obci, kde si vidí všichni do talíře je to nepříjemná záležitost. přesto by mi nedalo spát, kdyby mi auditorka nedoložila své tvrzení zákonem či vyhláškou a hlavně neřekla, kdo tedy má ten výdajový doklad podepisovat, když bude psán na prodejce. s tím bych se fakt nesmířila, kvůli principu. už proto, že s tím chcete seknout bych do toho šla, už by mi o nic nešlo ...

nicméně přeji všem, aby měli co nejrozumnější kontrolory, kteří si uvědomují, že mají naučený jen ten svůj píseček, zatímco my musíme zvládat všechno a bez chyby.
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3365
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: Proplácení pokl. dokladů

Příspěvekod Zora » stř 06. kvě 2009 11:42:03

Taky píšu doklady na toho, komu proplácím vydání. Ale nechyběl náhodou údaj o prodejci na tom paragonu? Že by ho chtěla auditorka tímto doplnit?
Zora
 
Příspěvky: 14
Registrován: pon 02. bře 2009 16:45:33

Re: Proplácení pokl. dokladů

Příspěvekod Jana F. » čtv 28. kvě 2009 11:20:44

Dobrý den,
dnes mi prenesl pan skolnik paragon na "hlavu" k sekačce. Muzete mi prosim poradit,kam tuto hlavu zauctovat? Stála 547Kč -já osobně bych ji dala na 501. Jedna o výmenu stareho dilu za novy.Kdyz neco vymenuji za nove,tak se to myslim dava na 501 - uz me z tech císel , udajů a pojmů jde hlava kolem :? . Díky.
Jana F.
 
Příspěvky: 55
Registrován: stř 27. kvě 2009 13:36:49

Re: Proplácení pokl. dokladů

Příspěvekod refi » čtv 28. kvě 2009 12:37:28

Jana F. píše:Dobrý den,
dnes mi prenesl pan skolnik paragon na "hlavu" k sekačce. Muzete mi prosim poradit,kam tuto hlavu zauctovat? Stála 547Kč -já osobně bych ji dala na 501. Jedna o výmenu stareho dilu za novy.Kdyz neco vymenuji za nove,tak se to myslim dava na 501 - uz me z tech císel , udajů a pojmů jde hlava kolem :? . Díky.


Jano F., dáváte dotazy do témat, kam nepatří, založte prosím se svým dotazem buď téma nové, nebo pohledejte, zda se to tu už někde neřešilo. děkuji :)
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3365
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: Proplácení pokl. dokladů

Příspěvekod Jitule11 » pát 27. srp 2010 10:19:12

Prosím a jak řešíte, když máte víc paragonů od víc zaměstnanců? Musí být každý paragon zezadu podepsán od daného zaměstnance a stačí VPD napsat např. na Zaměstnanci školy a všechny paragony přiřadit?? :)
Jitule11
 
Příspěvky: 146
Registrován: úte 15. pro 2009 9:51:55

Re: Proplácení pokl. dokladů

Příspěvekod L. F. » pát 27. srp 2010 12:29:15

Já to řeším tak,že když zaměstnanec donese paragon či jiny pokladní doklad,ihned mu ho proplatím a zároven vypíšu VPD a on mi VPD podepíše a zaměstnanci dam kopii VPD.
L. F.
 
Příspěvky: 235
Registrován: úte 02. čer 2009 14:57:42

Re: Proplácení pokl. dokladů

Příspěvekod Jitule11 » pát 27. srp 2010 12:38:19

To je asi nejprůkaznější řešení, ale ta spotřeba papíru :mosking: Když potom přijde 10zaměstnanců za den a chtějí proplatit jeden paragon,tak to je děs :? Sice jsem koukala na Audit z roku 2008 a nic nám vytknuto k Souhrnným výd.dokladům nebylo,ále... nezdá se mi to a nevím,kde ani hledat přesný zákon k proplácení paragonů :x
Jitule11
 
Příspěvky: 146
Registrován: úte 15. pro 2009 9:51:55

Re: Proplácení pokl. dokladů

Příspěvekod Dája » pát 27. srp 2010 12:58:31

Jitule11, myslím, že nestačí doklady od různých zaměstnanců soustředit do jednoho VPD a napsat zaměstnanci školy. Někomu vydáváte peníze z pokladny a ten někdo by se měl podepsat, že ty peníze přijal. Kdo Vám podepíše VPD? :?
Pěkný víkend všem :bye:
Dája
 
Příspěvky: 634
Registrován: čtv 23. dub 2009 11:28:01

Re: Proplácení pokl. dokladů

Příspěvekod Jitule11 » pát 27. srp 2010 13:37:54

áha, my to máme ve Směrnici - že drobné nákupy zaměstnanců se mohou zúčtovat formou "Sběrného účetního dokladu" :gcrazy: ,tak proto nám Audit nenapsal žádný zápis. Ale stejně se raději donutím účtovat jednotlivé doklady na jednotlivé zaměstnance, štěstí a auditoři se nemají pokoušet :whistle: :whistle:
Jitule11
 
Příspěvky: 146
Registrován: úte 15. pro 2009 9:51:55

Další

Zpět na Platební styk

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 návštevníků